Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 1. Februára 2021, 16:56

..
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:15, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Majcus » 3. Februára 2021, 11:37

polarka27 napísal:
1. Februára 2021, 16:56
Zdravím pečlivě jsem si přečetl vše oc Majcuse a dalších, co se vrhli na výměnu rádií.
Smekám. Ono , když už se najde průkopník, který to celé probádá je to pro ostaní podstatně snažší. Ne jednoduché , ale snažší.

Ale měl bych pár dotazů - pokud mi bude někdo ochoten a schopen poradit - předem dík


* Mám 8“ rádio bez navigace a chci ho vyměnit za 8" s navigací
* Uvažuji o koupi na Alegro z model LAN6220 EHPD part: 96550-G4100PMP, jen nevím, zda tam bude jiné než polské menu.


Píšeš co budu potřebovat :
• PS modul s FAKRA kontektorom alebo plutvu mám na autě ploutev – mění to něco ?
• redukciu ISO káble pre KIA/Hyundai od 2017 pd pričom jeden konektor obsahuje 38 pinov a druhý 35 pinov - musím ? když dávám 8“ za 8“ ?
• USB kábel 4 pinový s koncovkou Hirose zo série G17, - ten slouží k hnízdu USB ? Když nexci AUX, tak se obejdu anebo ne ?
• USB hniezdo (ideálne je vymeniť pôvodné USB za USB pre AVN a napojiť priamo kábel z USB na AVN ako má byť),
• výduchy s otvorom pre SD kartu - platí len pre rádio s NAVI! Číslo dielu je 97401G4100PMP Ty jsi koupil kde ?

Nevím jak v současnosti na Slovensku, ale na Moravě autorizovaný servis,prodejce není ochoten vám prodat nic, co nesedí s vaším VIN kódem.

Ve stručnosti mi jde o to, co všechno budu potřebovat , když budu měnit u fastbacku po FL , model 2021 rádio 8" bez navigace za rádio s navigací.
A nebo, zda nepřidat a nekoupit už hned to 10 " (9,5) co ho nabízí Žilina

díkec za odpověď
Vo vašom prípade keď máte v aute už plutvu tak máte aj 8 palcové rádio. Autá s anténkou mali len 5 palcové rádia. To znamená, že kabeláž vám sedí. Nemusíte nič len vymeniť rádio a nasadiť ten výduch pre rádio s navi.

Jazyk v rádiu sa dá meniť. Je to hneď prvá možnosť po spustení rádia keď sa zobrazí informácia a upozornenie na dodržiavanie predpisov a pravidiel bla bla bla. Tak to pravé tlačidlo je Jazyk/Language.

Ja som kupoval z Allegra rádio s NAVI aj ten výduch. SD kartu som dosadil vlastnú 32GB a nahodil aktualizáciu a mapy, ktoré sú na tomto fóre.

S rádio, ktoré má 10,5 palcov treba riešiť kabeláž a nájsť redukciu na tretí C konektor. Túto skúsenosť nemám a nenašiel som aký konkrétne to je konektor aby sa spravila redukcia. Teoretický by to malo fungovať. Jediný problém, ktorý sa zatiaľ našiel je, že rádia z Nkových aut boli nekompatibilné a nefungovala kamera. Je teda otázkou kde na týchto rádiach umiestnený ten pin.

Nie som si istý či to tak funguje ale na stránke Hyundai sa dá objednať dieľ podľa čísla dielu. Zadanie VIN je len možnosťou nie nutnosťou. Ale neskúšal som to. Mal som to šťastie, že všetky potrebné veci som našiel na Allegre. Redukciu káblov som si spravil sám a tie boli z Ali Expressu.

Přeji mnoho štestí! ;)
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 3. Februára 2021, 13:06

.
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:15, upravené celkom 1 krát.

stegy
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27. Novembra 2020, 13:32

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa stegy » 3. Februára 2021, 13:13

polarka27 napísal:
3. Februára 2021, 13:06
pane Majcusi, děkuji ale ještě bych si dovolil požádat o pár info.

1. byl jste si v Polsku pro rádio a nebo jste našel obchodníka co Vám to poslal na Slovensko ?
2. můžete říct adresu prodejce rádia těch výduchů ?

děkuji

polarka
Pridám odpoveď aj ja :) ja som využil priekupníka ( kupsito.sk) ktorý mi to zabezpečil z Poľska samozrejme stojí to nieco naviac ako keď to nájdete na Allegro, ale za služby sa platí. Pripadne pre Vás by možno mohla byt dobra varianta vrakoviste Hyundai&Kia na Morave http://www.hyundaimorava.cz/

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 3. Februára 2021, 14:36

.
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:15, upravené celkom 1 krát.

stegy
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27. Novembra 2020, 13:32

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa stegy » 3. Februára 2021, 15:21

polarka27 napísal:
3. Februára 2021, 14:36
Díkec, no škoda, že něco jako máte na Slovensku kupsito.sk na Moravě nemáme, nebo o něm nic nevím.
Syn když kupoval z Polska využíval jejich systém boxů a jeden je pár km za hranicemi pod Klodzkem.
Ty průduchy s otvorem pro SDkartu jsem na Allegru nenašel. Asi zadávám špatný název.
Ale i tak děkuji
Zatím z toho mám tak trochu guláš
Výduchy pre i30 https://allegro.pl/listing?string=nawie ... t-1-1-0129
Treba tam nájsť tie ktoré máju ten otvor pre SD kartu a dať si pozor aby to nebola verzia z anglických áut :!:

Kupsito.sk podľa stránky posiela aj do čiech za príplatok samozrejme.

Keď ste z moravy tak by som skúsil vrakovisko ktoré som spomínal vyššie.

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 3. Februára 2021, 15:52

.
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:15, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Majcus » 4. Februára 2021, 10:10

polarka27 napísal:
3. Februára 2021, 15:52
Poprosím ty co už mají montáž za sebou o kontrolu. Dík

No stále řeším, a když to shrnu :

Tak Rádio dostanu na Moravu z Polska za 6600.- to už mám dojednáno

1 x GPS anténa FAKRA RNS-E cca 100.-

redukci na ISO káble ---------------- bych neměl potřebovat mám 8" rádio bez navi s ploutví ( tam asi GPS nebude )
USB hnízdo s AUX - ---------------- AUX nepoužívám, takže bych to také nemusel mít ?!
Kabel USB ------------------------------ tady si nejsem si jistý, musím ho mít, když nebudu dávat AUX ?

Nejhorší situace je s větrací mřížkou a otvorem pro SD kartu ................. cena 1200 Kč + doprava 600 = 1800 .-
což se mi jeví dost., ale s tím asi nic nevymyslím
GPS anténa
GPS antenu netreba. Auta s plutvou majú GPS anténu a ak vo vašom aute bolo aj DAB, tak máte aj DAB konektor.

A ako viem, že máte GPS anténu? Jednoducho. Ten čas na 8 palcovom rádiu je nastavovaný automaticky. 8 palcové rádio bez navi má otvor na GPS anténu a tá je v plutve.

AUX/USB
Autá s 8 palcovým rádio majú už zapojenie spravené pre USB aj AUX. Netreba vám hniezdo nič. Všetko bude fungjovať. Kábel USB do rádia tiež netreba.

Čo vám treba ak máte 8" rádio už v aute?
Vážne vo vašom prípade stačí radio s navi, výduchy a sd kartu. Schéma pre 8" rádio je rovnaká pre rádio s NAVI aj BEZ NAVI.
1. byl jste si v Polsku pro rádio a nebo jste našel obchodníka co Vám to poslal na Slovensko ?
2. můžete říct adresu prodejce rádia těch výduchů ?
1. Ja som mal to šťastie, že som mal známu v Poľsku tak to vedela na seba zobrať a doniesť mi to.
2. MXGIB na Allegro
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 4. Februára 2021, 12:38

.
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:15, upravené celkom 1 krát.

polarka27
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa polarka27 » 4. Februára 2021, 18:32

.
Naposledy upravil/-a polarka27 v 11. Februára 2021, 15:16, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Návrat na "i30 3. gen (2017 - )"