chyba motora Tucson

Dawid294
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27. Decembra 2023, 23:08

chyba motora Tucson

Príspevok od používateľa Dawid294 » 8. Apríla 2024, 12:52

Ahojte chcem sa s vami podeliť o skúsenosť ktorú mam. Včera mi začala svietiť kontrola chyby motora. Ako neviem ale ako vodič by pochopil ze auto je podľa mňa nepojazdne, lebo chyba motora. Podľa technikov v servise , podľa hyundai assitance je to iba kontrolka a nemáte si s tým robiť žiadnu vedú. Môžte ísť kľudne domov a potom ak sa zníži výkon tak volajte oddtahovku.
Ja pre moje vlastné bezpečie pre bezpečie deti ktoré každé ráno vozím do skolky som radšej zavolal odťahovku hneď do servisu. Kde mi tiež dali hned najavo ze auto je pojazdné.
Náhradné vozidlo v to ani nezúfajte lebo auto je pojazdné, podla vsetkych. Ako sak nech si skúsia ísť s takym autom 100,200 kilometrov keď im svieti tato kontrolka, či to je banalita. Ako toto ma najviac dojalo. Okrem toho neviem ci ešte za odtahovku nebudem musieť zaplatiť, lebo sak auto pojazdne. ako sak asi kludne na dovolenku do Tatier aj ked svieti kontrolka.
A poistenie auto a havarijná. To sú vyhodené peniaze do vzduchu auto musí byť nepojazdne aby vám uznali niečo. Ako zaplatíme kopec peňazí za služby a skutek útek. Mate aj vy podobne skúsenosti? A ešte pridam auto ma 5 mesiacov a najazdených 10 tisíc km
Ako je to uhol pohladu ale logika ak ti napise chyba motora je nepokracovat v jazde. Ako troška som sklamaný zo služieb.

Dawid294
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27. Decembra 2023, 23:08

Re: chyba motora Tucson

Príspevok od používateľa Dawid294 » 8. Apríla 2024, 14:16

Ja len ešte dodám, ze volali zo servisu a problem je v EGR ventil. ale auto je vraj pojazdné a nemám nárok na nahradné vozidlo. Je to naozaj tak? že nemam nárok a možem si po cestách 2-3 tyždne jazdiť s kontrolkou chyba motora?

Jano kk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27. Júna 2023, 23:12

Re: chyba motora Tucson

Príspevok od používateľa Jano kk » 13. Apríla 2024, 18:58

Zdravím Vás, aj mne sa to stalo,vyskočila kontrolka chyba riadiacej jednotky, mam Tucson 1,6 GDTi 110 kw ,najazdené 14500 km,auto išlo bez problémov. Po cca 200km kontrolka zhasla.O dva dni idem na prvú garancnu prehliadku tak to spomeniem.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Admin
Site Admin
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 16. Októbra 2019, 23:59
Answers: 1
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: chyba motora Tucson

Príspevok od používateľa Admin » 14. Apríla 2024, 10:46

Zial, toto je casty problem u novych Tucsonov. EGR je ich najvacsia slabina. Drzim palce, aby to po vymene na zaruku bolo uz vsetko OK.
Nežiadajte ma prosím o pomoc cez súkromnú správu. Ďakujem.

dusan1986
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Marca 2024, 17:26

Re: chyba motora Tucson

Príspevok od používateľa dusan1986 » 15. Apríla 2024, 16:33

Ja sa na hyundai nevyjadrujem. Motor vydával čudné kovové strngotave zvuky, v Nitre ajv Leviciach mo povedali ze by to nemalo robit ale ze mam jazdiť ďalej pokým sa to nepokazi úplne. A v BA mi zakázali ďalšiu jazdu, 4 mesiace servis, vrátili mi vozidlo a robilo to isté.a ešte mi znehodnotili kobercek od oleja a aj celý motorový priestor. Nádrž vyjazdena a nemali tu hambu mi zavolat ci môžu natankovat tak za 20 eur samozrejme na moje náklady benzín aby vyskúšali kvalitu paliva. Autopolis už nikdy v živote, amaterizmus.

Napísať odpoveď

Návrat na "Tucson 3. gen, NX4 (2020 - )"