RaceChip: Chiptuning - Powerbox

Rôzne vychytávky a drobnosti, ktoré ste si nahodili na vaše autá a ste s nimi spokojní.
Používateľov profilový obrázok
EaZzY^.
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25. Novembra 2019, 20:36

RaceChip: Chiptuning - Powerbox

Príspevok od používateľa EaZzY^. » 31. Marca 2020, 23:33

Ahojte,

chcel by som sa s vami podeliť o moje skúsenosti ohľadom RaceChip v spojitosti s našou značkou Hyundai

Hyundai i30 1,4 T-gdi 103kw/140PS

Autám s týmto motorom (1,4 T-gdi 103kw/140PS) v zásade nič nechýba. Osobne som nemal absolútne v pláne nijako zasahovať do riadiacej jednotky motora, ale časom a každodenným jazdením to chcelo auto trošku "okoreniť". Primárne som mal v pláne ísť do štandardného chiptuningu, ale pretože auto bolo takmer nové a po ročnom nájazde (20 000km) a prvej garančnej prehliadke som skonštatoval, že to nie je zrovna najideálnejší spôsob ako docieliť moju spokojnosť ohľadom výkonu a zároveň stratiť 5 ročnú záruku na vozidlo. Po pár rozhovoroch s členmi klubu a ďalšími automobilovými priaznivcami som dostal odporúčanie na túto alternatívu zvýšenia výkonu auta nepriamym zasahovaním (úpravou) riadiacej jednotky. Keďže sú H-i30 na trhu už pomerne dosť dlho, spoliehal som sa na kvalitu RaceChipu špecifikovaného na môj typ auta.
Vybral som si model RaceChip RS + App za 319 EUR. Bola to viacmenej "zlatá stredná cesta" medzi trojicou ponúkaných produktov. Po objednaní bol menší problém s komunikáciou s firmou pomocou e-mailu. Takmer vôbec neodpovedali, ale pokiaľ človek zavolal na infolinku alebo napísal cez online chat, ktorý majú dostupný na web stránke, tak tam nebol vôbec problém. Čo sa týka montáže, nebol tam absolútne žiadny problém v produkte je priložený manuál, ktorý je stavaný mierne chaoticky, ale pri pozornom čítaní a pár minútach šifrovania to určite každý bez väčšej námahy zvládne.

Rozdiel vo výkone je pomerne dosť citeľný, akurát pri zašľiapnutí plynového pedálu je menšie oneskorenie na plyn (0,5 - 1,0s), čo sa samozrejme dá odstrániť dokúpením ďalšieho doplnkového produktu XLR (pre náročných) pre tieto typy ChipBoxov. Reálny pokles sportreby (do -1l / 100km) ako úvadza výrobca je tiež pravdivý, pokiaľ jazdíte v štandardných podmienkach a všeobecne normálnym štýlom jazdy na ECO mode (TuningMap 1-2).
Pri produkte RaceChip RS + App uvádzajú:

Obrázok

Tuning - Nárast
182 PS + 30%
306 Nm + 26%
Spotreba do -1l / 100km

Myslím si, že ten nárast tam je celkom cítiť, síce som s tým ešte nebol na brzde. Jazdiť s autom je teraz oveľa väčšia radosť. I keď to neustále pokúšanie na športovú jazdu je naozaj niekedy až príliš silné, ale čo sa týka komfortu jazdy a prepínanie si jazdných režimov (RACE / SPORT / ECO) pomocou mobilného telefónu, eventuálne aj následnou úpravou jednotlivých tuningových máp (6) je to celkom úplne iný pôžitok zo šoférovania než doteraz. RaceChip vám nezistia na prehliadke v servise, keďže chip posiela priamo počas jazdy údaje do riadiacej jednotky, ale nijak ju neupravuje. Chip pred garančnou prehliadkou treba iba jednoducho odpojiť a po výmene oleja, poprípade ďalších servisných úkonoch napojiť spať. Odporúčam pre každého majiteľa i30 s týmto motorom.
ObrázokObrázok
Čo je RaceChip®

RaceChip je prídavné zariadenie určené pre moderné preplňované motory, ktorého montážou do vášho vozidla viete dosiahnuť zvýšenie výkonových parametrov. Ako vedľajší ale nie zanedbateľný efekt môže byť následné zníženie spotreby paliva. (© RaceChip 2020)

Zdroj: https://www.racechipshop.sk/index.php?route=common/home

Návrat na "Vychytávky"