Starostlivosť o alcantaru

Vaše skúsenosti, návody, odporúčania na autokozmetiku a Vaše práce.
Používateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 17. Októbra 2019, 10:21
Bydlisko: Dunajská Lužná
Kontaktovať používateľa:

Starostlivosť o alcantaru

Príspevok od používateľa Patrik » 25. Apríla 2020, 02:21

Ahojte, viete niekto poradit pripravok vhodny na alcantara sedadla? Aj na klasicku kozu po bokoch aj na brusenu kozu v strede. Ako casto sa starate o taketo sedadla?
Hyundai i30 Fastback N Line+

TominoTomi
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 5. Novembra 2019, 04:12

Re: Starostlivosť o alcantaru

Príspevok od používateľa TominoTomi » 27. Apríla 2020, 08:17

Ahoj, na alcantaru a rovnako aj na kožu alebo koženku možno použiť polstar: https://vscardetail.sk/koch-chemie-pol- ... antaru/p81 je využiteľný aj na textílie alebo aj na plast. Narieď v pomere 1:10 do rozprašovača, jemným štetcom rozštetcuj po celom povrchu a utri mikrovláknom. Ak je alcantara moc špimavá, tak môžeš aj kefkou s konských vlákien. Ale alcantaru môžeš aj tepovať, nakoľko je to umelina.
Naposledy upravil/-a TominoTomi v 16. Januára 2022, 09:41, upravené celkom 1 krát.

TominoTomi
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 5. Novembra 2019, 04:12

Re: Starostlivosť o alcantaru

Príspevok od používateľa TominoTomi » 27. Apríla 2020, 08:22

Čo sa kože týka, tak tú aspoň 2x za rok čistiť a naimpregnovať. Polstar je síce čistič, ale nevysušuje až tak. Ale ako impregnácia je následne dobré použiť Leatherstar. Ak sa človek viac potí, alebo nosí rifle a pod., určite je vhodné starostlivosť o kožu urobiť aj viac x.

Používateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 17. Októbra 2019, 10:21
Bydlisko: Dunajská Lužná
Kontaktovať používateľa:

Re: Starostlivosť o alcantaru

Príspevok od používateľa Patrik » 29. Apríla 2020, 19:40

Tak som sa do toho dnes pustil. Koža ani alcantara nebola nejako znečistená. Len minimálny film zostal na utierke. Po impregnovaní s Leatherstar sa mi zdá, že to trochu zvýraznilo farbu a zmizol lesk. Je teraz pekná matná. Ešte by som potreboval poradiť nejakú lepšiu mikrovláknovú handričku. Ja som použil takú nejakú noname a púšťala mi vlákna :/ Robil som to na rýchlo tak to skúsim cez víkend ešte raz. Vďaka :!:

PRED :arrow:
IMG_4122.JPG
IMG_4125.JPG
IMG_4126.JPG

PO :arrow:
IMG_4128.JPG
IMG_4129.JPG
IMG_4130.JPG
Hyundai i30 Fastback N Line+

Napísať odpoveď

Návrat na "Detailing"