Keramická ochrana laku s výdržou 2r bez nutnosti leštenia

Vaše skúsenosti, návody, odporúčania na autokozmetiku a Vaše práce.
TominoTomi
Dátum registrácie: 5. Novembra 2019, 04:12

Keramická ochrana laku s výdržou 2r bez nutnosti leštenia

Príspevok od používateľa TominoTomi » 15. Februára 2021, 19:24

Keramická ochrana laku

Výdrž 2r/30.000km
Tvrdosť 5H
Extrémny jas
UV ochrana

- Odolnosť voči poškriabaniu 3/5
- Odolnosť voči chemikáliám 5/5
- Odolnosť voči škrvrnám od vody 4/5
- Samočistiace vlastnosti 4/5
- Hĺbka lesku 3/5
- 3D lesk 3/5
- Kvapôčkový efekt pri daždi 5/5
- Odpudivosť vody a oleja 5/5

Rozpis prác:

- dekontaminácia karosérie
- vyčistenie medzidverných priestorov
- umytie kolies
- umytie karosérie
- sušenie vzduchom
- aplikácia keramickej ochrany na karosériu
- umytie okien
- impregnácia pneu a plastov

Ceny:

- i10,i20, Atos : 229€
- i30, Accent, Coupe, Veloster : 249€
- i30fb/cw, i40, ioniq, Kona, Elantra : 269€
- Tucson, Ix35 : 289€
- Ix55, Santafe : 309€

polarka27
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Re: Keramická ochrana laku s výdržou 2r bez nutnosti leštenia

Príspevok od používateľa polarka27 » 15. Februára 2021, 19:45

ok - len pár otázok

- Odolnosť voči poškriabaniu 3/5 - značí čo ? aká je záruka ?
- Odolnosť voči chemikáliám 5/5 - značí čo ? ak nalejem na karosériu H2So4 tak sa nič nestane ? Záruka ?
- Odolnosť voči škrvrnám od vody 4/5 švrny od vody ? TO je čo ?
- Samočistiace vlastnosti 4/5 - takže ak preidem trasu Spišská Nová ves - Čertovica - Brezdno - Detva za dažďa - po kolkých dňoch v garáži bude auto samovyčistené ? Tedy bude caľkom čisté ?
- Hĺbka lesku 3/5 - ako vyzerá hlbka lesku 1/5 a 5/5 ?
- 3D lesk 3/5 - ako vyzerá 3D lest 1/5 a 5/5 ?
- Kvapôčkový efekt pri daždi 5/5 - na to postačí sprey za 3 €
- Odpudivosť vody a oleja 5/5˘ - po celé 2 roky ?

vďaka

TominoTomi

Príspevok od používateľa TominoTomi » 15. Februára 2021, 20:20

Zdravím, hodnoty sú od výrobcu keramiky. Je to bodovanie na od 1 - 5. H2so4 by som na auto asi nelial, ale je to voci agresívnejším čistiacim prostriedkom z bezdotykových umyváriek a pod. Samozrejme, že čím viac to budeme umývať agresívnou chémiou, tak tým budeme znižovať výdrž ochrany. Starostlivosť je dôležitá tiež, ale keramika určite uľahčí túto prácu. Odolnosť voči škvrnám od vody, je to, že po tvrdej vode, nebude nechávať flaky. Samočistiace vlastnostni znamenajú to, že sa auto menej špiní, samo sa určite neumyje, ale ak ho opláchnem aj iba čistou vodou, tak bude čistejšie ako váčšina. Ochrana laku vytvorí hladkú vrstvu na laku, po ktorej sa voda a špina povedzme šmýka preč. Samozrejme, že nie 100%. Ale ak Vám stačí sprej za 3€, tak si treba kúpiť ten :) ušetríte :)

polarka27
Dátum registrácie: 25. Januára 2021, 22:37

Príspevok od používateľa polarka27 » 15. Februára 2021, 21:56

No ja to poviem inak,
hodnoty od výrobcu sú super, kto drží záruku, že tie hodnoty sú v poriadku ?
Vy alebo výrobca ?
Na rovinu , ak mi kdokolvek povie, že to a to je dobré 3/5 ! Tak si pomyslím, ak to dakomu stačí, ako ukazateľ kvality zapochybujem o jeho zdravom rozume.

OK nechcem šetriť, kde nájdem auto ošetrené vaším produktom, vyzkúšam čo vydrží, ako to funguje, aby som nekupoval zajaca v pytli.
A uvidíme, zda sprey za 3 € ale vašu technologiu za 300

P.S. ak napíše dakto samočistiaca funkcia - tak musí byť samočistiaca a nie, že po umytí, je to čisté.
A na rovinu, uvidím, ako vaša ochrana bude posobit proti šrábancom.

Ivoss
Dátum registrácie: 16. Februára 2021, 07:53

Príspevok od používateľa Ivoss » 16. Februára 2021, 08:00

Ja som videl samocistiacu funkciu na aute tak, ze pri ceste po dialnici, kedy iba mrholilo mi zostalo auto stale ako prave umyte. Predok, boky, strecha ako umyte, zadok bol samozrejme jemne zapraseny. Urcite pri neosetrenom aute by taketo nezostalo. Taktiez je na aute po cca mesiaci stale vidiet lesk a cistotu, aj ked samozrejme uz uplne ciste nie je, ale ta spina sa nam tolko nechyta. A to nemam keramiku, ale iba sealentovu ochranu bez lestenia. Urcite na tom nieco bude :)

TominoTomi

Príspevok od používateľa TominoTomi » 16. Februára 2021, 19:05

Ja nehovorím, že to je najlepšie na svete ani nič podobné. Výrobca udáva jedno, ja hovorím, že dôležitá je aj aplikácia ochrany. Pokiaľ sa aplikuje na brutálne poškodený lak, tak to tam tiež moc dlho držať nebude. A áno tá samočistiaca technológia funguje aj tak, že ak prší, alebo mrholí, tak sa to kvázi umýva za jazdy samé. Ide o to, že akákoľvek ochrana vytvorí hladkú vrstvu na laku, po ktorej sa voda po nápore vzduchu šmýka preč. To je tak jednoducho povedané. Ja to ukazujem aj ľuďom priamo na aute. Aj pred každou ochranou laku vždy vysvetlujem čo a ako, človek mi povie čo očakáva, povieme si možnosti a vždy na niečo spolu prídeme. Aj veľa sealentových ochrán čo sme robili, si klubáci chvália. Na facebooku HKS je toho už popísaného dosť aj od ľudí :)

Napísať odpoveď