Základné umytie auta

Vaše skúsenosti, návody, odporúčania na autokozmetiku a Vaše práce.
Používateľov profilový obrázok
Admin
Site Admin
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16. Októbra 2019, 23:59
Answers: 1
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Základné umytie auta

Príspevok od používateľa Admin » 25. Októbra 2019, 15:31

Ak človek chce, aby mu auto vydržalo dlhšie čisté, tak to samozrejme musí urobiť poriadne. Áno, bezdotykové umyvárky sú super, ale super na každodenné opláchnutie prachu a pod. Najlepšie umytie exteriéru vozidla je však ručné tzv. dvojvedrové umývanie.

ČO POTREBUJEME?

Potrebujeme k tomu prívod vody, dve vedrá s lapačom nečistôt, dve mikrovláknové rukavice, šampón ideál pH neutrálny, čistič kolies a chuť do práce.

POĎME NA TO

Je dobré použiť aj predumývač, ak však nemáme, nevadí. Na kolesá nastriekame čistič kolies a necháme pôsobiť. Auto najskôr opláchneme. Ideálne wapkou vystriekať podblatníky, kolesá a potom karosériu. Začínam od strechy a potom od predku až po zadok. Netreba zabudnúť na priestor okolo nádrže, podbehy a všetky ostatné zákutia. Akonáhle máme auto zbavené hrubej špiny, tak môžme začať umývať. Do jedného vedra si dáme vodu so šampónom a do druhého iba čistú vodu. Vezmeme mikrovláknovú rukavicu, namočíme do šampónu a začneme umývať od strechy cca po polku auta. Po každej časti si rukavicu vypláchame v čistej vode a namočíme v šampóne. Strechu rozdelíme aj na viac častí. Záleží od veľkosti auta. Keď máme vrch umytý, tak prejdeme na spodok. Znova nezabúdame na podbehy, viečko nádrže a iné zákutia. Po dôkladnom umytí karosérie to celé opláchneme najlepšie wapkou. Kolesá si umyjete druhou rukavicou, štetcom alebo nejakou jemnou kefkou. Rovnako umyjeme aj pneumatiky a podblatníky. Ja osobne mám vedrá tri a kolesá a okolie robím ako prvé. Nejde z nich potom špina na karosériu. Keď už máme všetko dôkladne umyté, tak môžeme použiť tekutý vosk. Môj najobľúbenejší je Protector wax od Kochchemie. Nastriekate na mokré auto, necháte pôsobiť a opláchnete vodou. Vosk má pri správnom umývaní pri použití pH neutrálneho šampónu výdrž okolo dvoch mesiacov. Následne auto vysušíme mikrovláknovým viacgramážovým uterákom, nezabudneme ani na medzidveria a všetky zákutia. Nejaké prípadné šmuhy môžete dorobiť detailerom. Umyť okná. A pneumatiky po vyschnutí naimpregnovať a auto bude krásne a čisté.

Ak by sme však chceli použiť silnejšiu ochranu laku, treba karosériu dôkladne zdekontaminovať. To je však už na dlhšie.

Poradil Tomáš z TM Detail.

ZOPÁR FOTIEK


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Nežiadajte ma prosím o pomoc cez súkromnú správu. Ďakujem.