Nové auto

Návody, servisné manuály, užívateľské príručky a pod.
mec0032
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Februára 2022, 19:41

Nové auto

Príspevok od používateľa mec0032 » 9. Februára 2022, 19:57

Ahojte, začínam riešiť kúpu nového auta. Teraz tam má Hyundai celkom dobré zľavy. Chcem sa spýtať pár otázok. Niekto kto kupoval v poslednej dobe nové auto. Budem kupovať v Žiline. Napríklad ma zaujima koľko ste približne čakali? Platí sa nejaká záloha pri objednaní, prípadne koľko ? Nemá Hyundai problém so servisom s zárukou keď príde na lámanie chleba ? Prípadne má niekto nejaké skúsenosti s Hyundai bayon? Uvažujem nad trojvalcom s manuálom. Ďakujem za každú odpoveď :)

dibarbora
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19. Januára 2020, 17:06

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa dibarbora » 10. Februára 2022, 19:26

1/ Za mňa by som Žilinu obišiel... na servis som nič extra pozitívne nepočul a čo sa týka predaja... začal a skončil som pri skúšobnej jazde a nakoniec som kúpil za kopcom v MT a tam aj spokojne už skoro 4 roky servisujem.
2/Čakacia doba je veľký otáznik... autá vyrábané v CZ (i30, Tucson) mali bežne pred pandémiou dodaciu dobu 3 mesiace.. teraz aj 6-8 mesiacov. Čo sa týka Bayounu.. tak tam (ak sa netrafíš do už objednaného vozu na sklad) počítaj aspoň 6 mesiacov.. - vyrábané v Turecku.
3/Záloha na objednávku bola v 2018 1000€ pri bežných modeloch.
4/ Záruka - vždy je to lotéria, niektoré veci (mechanické poškodenia - ošúchané volanty....) neuznávajú vôbec. Ostatné veci závisí od situácie, niekto má lepšie skúsenosti, niekto horšie.... hlavne 3-5 rok záruky. Rozhodne tomu ale nepomáha špekulovanie so servisom a využívanie blokovej výnimky...
5/ Trojvalec si treba ísť vyskúšať... stačí aj v i20... je to svojský motor na ktorý si treba zvyknúť ale elán mu nechýba...

mec0032
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Februára 2022, 19:41

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa mec0032 » 10. Februára 2022, 19:57

dibarbora napísal:
10. Februára 2022, 19:26
1/ Za mňa by som Žilinu obišiel... na servis som nič extra pozitívne nepočul a čo sa týka predaja... začal a skončil som pri skúšobnej jazde a nakoniec som kúpil za kopcom v MT a tam aj spokojne už skoro 4 roky servisujem.
2/Čakacia doba je veľký otáznik... autá vyrábané v CZ (i30, Tucson) mali bežne pred pandémiou dodaciu dobu 3 mesiace.. teraz aj 6-8 mesiacov. Čo sa týka Bayounu.. tak tam (ak sa netrafíš do už objednaného vozu na sklad) počítaj aspoň 6 mesiacov.. - vyrábané v Turecku.
3/Záloha na objednávku bola v 2018 1000€ pri bežných modeloch.
4/ Záruka - vždy je to lotéria, niektoré veci (mechanické poškodenia - ošúchané volanty....) neuznávajú vôbec. Ostatné veci závisí od situácie, niekto má lepšie skúsenosti, niekto horšie.... hlavne 3-5 rok záruky. Rozhodne tomu ale nepomáha špekulovanie so servisom a využívanie blokovej výnimky...
5/ Trojvalec si treba ísť vyskúšať... stačí aj v i20... je to svojský motor na ktorý si treba zvyknúť ale elán mu nechýba...
Super , ďakujem za odpoveď ...zajtra zrejme pôjdem do Žiliny sa popýtať a vyskúšať a taktiež sa určite rozhodnem aj podľa prístupu ... Prípadne tiež pôjdem skúsiť do MT teda 🙂 ale zase od pár známych som počul pozitívny ohlas tak uvidím na vlastnej koži 🙂 ... áno určite chcem ten motor vyskúšat lebo som v tom ešte nejazdil tak bez toho by som nekúpil aby som si neoveril... Ešte raz ďakujem za odpoveď, pomohla 🙂

Pepsinko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 2. Septembra 2023, 11:18

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa Pepsinko » 2. Septembra 2023, 12:01

Ahojte, mam moznost kupy noveho Hyundai Bayon, zatial som mal moznost vyskusat si 1.2 , ktora ale nesplnala moje poziadavky (manual a manualna klima). K dispozicii bude coskoro 1 Tgdi, trojvalec s automatom.
Mam precitane rozne clanky, recenzie, ..., napozerane videa, ktorych tiez bolo celkom dost ale skoro vsade bola bud verzia 1.2 alebo 1 tgdi mild hybrid.
Realne by som sa chcel spytat na ten 1 tgdi, ako ste s nim spokojny?Ci sa radsej nepozerat po niecom inom?
Citam som jednu recenziu, ze sa aj tu na fore niekto pochvalil ale ako hladam, tak neviem to najst a ani Bayon nema svoju vlastnu kategoriu.
Vopred velmi pekne dakujem

mec0032
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Februára 2022, 19:41

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa mec0032 » 3. Septembra 2023, 09:12

Ahoj, ja som nakoniec Bayon 1.0 kúpil. Nie však automat ale manuál. Teraz som mal servisnú prerhliadku po roku a cca 13 tisíc km. Viem že to zatiaľ nie je úplne najideálnejšie doba aby som mohol hodnotiť z dlhodobého hľadiska, ale čo sa týka tohto času som veľmi spokojný. Naozaj je to auto ktoré ponuka (aspoň vtedy som to tak mal) za malo peňazí veľa muziky. Ja som vtedy vychytal dosť dobrú akciu a ušetril som cca 3,5 tisíca. Auto spĺňa všetko čo potrebujem. Samozrejme že to rozmerovo nie je žiadny velikán, ale na to že sa radi k tým menším tak je naozaj veľa miesta aj vzadu. Nemali sme problém ísť aj dlhšiu trasu piati v aute, či dokonca vzadu s dvoma detskými sedačkami a medzi nimi dospela žena. Keby tam bol väčší chlap už by mu bolo nepohodlne ale takto sa to dalo. Pre moju rodinku to úplne stačí a na take normálne jazdenie do prace, ma výlet a tak je to úplne super. Spotreba cca 5,8 litra dlhodobá. Ale s tým že veľmi často jazdí mesto. Po klasických cestách viem ísť ak na 5 -5,3 litra. Samozrejme keď človek nema ťažkú nohu. Ale človek čo chce jazdiť rýchlo si nebude predsa kupovať 1.0 74 kW 😀. Auto ma síce manuálnu klímu (čo mne nevadí) ale dá sa dokúpiť aj automatická. Ma zadnú kameru, senzory, vyhrievané sedačky a volant (posledné dve príplatku). Myslím že kedysi som pozeral aj testy bezpečnosti, kde tiež obstálo veľmi dobre. Neviem či SŠ rozhodujete medzi viacerými možnosťami, ale sk priamo cieite na toto auto a paci sa vám, no len váhate môžem vás ubezpečiť ze podľa mňa neurobíte krok vedľa. Ale tiež záleží čo od autá chcete a očakávate. No moje požiadavky určite splnilo a som s ním zatiaľ veľmi spokojný. Jedine čo som zatiaľ servisoval bola ročná prehliadka. Samozrejme uvidime po dlhšom čase. Ale po roku zatiaľ nemôžem povedať krive slovo.

Pepsinko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 2. Septembra 2023, 11:18

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa Pepsinko » 3. Septembra 2023, 10:48

Ahoj mec0032, dakujem velmi pekne.
Myslim, ze som uz z pretekara vyrastol, aj moje povodne auto uz trpelo tou kludnou jazdou a aj tym ze som prevazne jazdil mesto a kratke trasy. Co ocakavam je ze ma hore kopcom nebudu predbiehat kamiony alebo ze na rovinke budem vediet bezpecne predbiehat stare fabie. Som realista a viem ze idem s vykonom v porovnanim s predoslym autom celkom dole ale trocha dufam, ze oproti 1.2 (co som ma moznost vyskusat) budem citit rozdiel.
Este ak sa mozem spytat, kolko vas stala servisna prehliadka?

mec0032
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Februára 2022, 19:41

Re: Nové auto

Príspevok od používateľa mec0032 » 3. Septembra 2023, 14:03

Ja som bol popravde aj prekvapený ako dokážem s tým autom pekne a plynulo predbehnúť keď zoslapnem pedál. Doslova ma jemne opre do sedačky 😂. Ako mám manuál tak si viem samozrejme aj nižšie podriadiť a vytočiť vyššie otáčky. Prvá ma vyšla 182€. Ale bola to úplne prvá a len úplný základ. Nedával som nič navyše (ako napr. Čistenie klimatizácie a pod). Počítam že o rok už to bude drahšie. Ale s tým treba rátať.

Napísať odpoveď

Návrat na "Technické okienko"