Apple CarPlay

Návody, servisné manuály, užívateľské príručky a pod.
Ricket
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 1. Júla 2021, 18:03

Apple CarPlay

Príspevok od používateľa Ricket » 1. Júla 2021, 18:26

Zdravým Páni,

Som na tomto fóre nový a chcel by som vas požiadať o pomoc.
Mám doma i30 n line rok výroby 2018, auto som kupoval až v 2019. Šľape nádherne, ako hodinky, len mám jeden problém. Ja osobne mám iPhone SE 2020 a funkcia CarPlay funguje úplne bezchybne, priateľka si teraz pred nedávnom kúpila iPhone 12 a keď ho chcel napojiť na auto ukazuje telefón ako IPod… pomohla by aktualizácia radia pri tomto probléme?? Rádio ešte od kúpi nebolo aktualizované…
Vopred ďakujem za pomoc a rady.

Používateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 17. Októbra 2019, 10:21
Bydlisko: Dunajská Lužná
Kontaktovať používateľa:

Re: Apple CarPlay

Príspevok od používateľa Patrik » 1. Júla 2021, 20:06

S akym kablom sa telefom pripaja? Idealne je s originalnym. Nie vsetky aftermarket kable podporuju prenos dat (hlavne tie lacnejsie) a potom to moze blbnut. Ja osobne som fungoval na rovnakom radiu so 7 Plus, 8 Plus, 11, 11 Pro aj 12 Pro Max a so ziadnym nebol problem. Bud som pouzival original kabel alebo kratky kabel z Alzy - https://www.alza.sk/alzapower-alucore-l ... 47.htm?o=2
Hyundai i30 Fastback N Line+

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Apple CarPlay

Príspevok od používateľa Majcus » 1. Júla 2021, 20:38

Ak je to rádio bez Navi tam asi aktualizácia nebude ak by bola bolo by to super.

Každopádne treba skúsiť rovnaký kábel ktorý vy používate. Prípadne iný kábel.

Ja mám iPhone 12 a všetko funguje. Mal som iPhone 8 Plus a tiež fungovalo a brat používa iPhone 11 a šlape. Otázka je aj ohľadom toho či má poslednú verziu iOs kde je najaktuálnejšie CarPlay.

Jediná vec len verzia softvéru.

Každopádne pri prvom zapojení by malo vybehnúť či chce používať CarPlay a to potvrdiť ak sa nemýlim inač by to malo ísť len ako iPod.

Mám tu niekoľko tipov čo a ako nájdených na internete:

- treba mať zapnutú Siri (CarPlay ževraj bez toho nefunguje)
- treba zájsť do Nastavenia > Hudba > Streamovanie cez mobilnú sieť - a zapnúť streamovanie
- treba zájsť do Nastavenia > Všeobecne > CarPlay - vybrať dané auto a zvoliť CarPlay v zamknutom režime.
- treba zájsť do Nastavenia > Čas pred obrazovkou > Obmedzenia obsahu a súkromia > Povolené apky - tu skontrolovať či náhodou nie je niečo z aplikácií zablokované

V prípade, že nič nepomohlo ale auto sa nachádza v CarPlay nastavení tak vymazať dané auto z telefónu a pokúsiť sa o nové pripojenie
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Ricket
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 1. Júla 2021, 18:03

Re: Apple CarPlay

Príspevok od používateľa Ricket » 2. Júla 2021, 21:51

Ďakujem, už to všetko funguje

Napísať odpoveď

Návrat na "Technické okienko"