Klimatizácia na čelné sklo

Maroš
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10. Júla 2022, 05:18

Klimatizácia na čelné sklo

Príspevok od používateľa Maroš » 10. Júla 2022, 05:29

Pekný deň, mám i30 r.v.2020 a pri prepnutí klímy na ofukovanie čelného skla fúka iba teplý vzduch (niekedy mám pocit, že dokonca teplejší ako vonkajší). V servise sa s tým dosť dlho trápili (aspoň sa tak tvárili), nakoniec na porovnanie zobrali predvádzacie vozidlo a zistili (z diagnostiky aj meraním teploty vzduchu), že to robia obidve autá rovnako... Vysvetlenie bolo, že to je asi tak nastavené z výroby, aby zvonku na okno nepálilo slnko a zvnútra nemrazila klíma (pnutia v skle). Veľmi sa mi to nezdá, predchádzajúce autá (iných značiek) vedeli na čelnom skle pri výduchoch urobiť pri zapnutej klíme námrazu... Riešenie s pustenými výduchmi na palubnej doske nie je veľmi zdravé zvlášť pre deti. Máte s tým niekto skúsenosti, prosím? Ďakujem vopred.

Používateľov profilový obrázok
Bleedhax
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 5. Decembra 2022, 18:50

Re: Klimatizácia na čelné sklo

Príspevok od používateľa Bleedhax » 14. Decembra 2022, 19:13

A to máš automatickou klimu? Pokud ano a používáš tlačítko MAX, to jak je na obrázku, tak to není klimatizace, ale odmrazování skla, takže asi tam bude foukat vždy teplý vzduch.
Obrázok

A toto je správné tlačítko klimy na sklo
Obrázok
Hyundai I30 kombi 2020, Family Smart, 1,5 T-GDI MHEV 117 kW 6st. manuální, Dark Teal Metallic

Napísať odpoveď

Návrat na "i30 3. gen (2017 - )"