Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

stegy
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27. Novembra 2020, 13:32

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa stegy » 21. Februára 2021, 12:07

Majcus napísal:
26. Januára 2021, 09:26

Tak toto vam pomoz. Urobte navod ako nato ak sa vam to podari. :)

M11 pre 5" Audio
Obrázok

M12 konektor pre AVN
Obrázok
Tak USB hniezdo hotové, funguje USB, funguje AUX a funguje podsvietenie :)

USB hniezdo pre AVN radio kupene tu
Kábel s koncovkou do nového USB hniezda kúpený tu
Konektor na originál kabeláž som si vytvoril tak, že som kupil USB hniezdo pre 5" rádio a ten konektor som si zneho vybral. :D Samozrejme viete použiť USB hniezdo pôvodné ktoré idete meniť.

Potom si už len prepojíte:
M11 --> M12

pin 2 AUX det. --> pin 3
pin 4 AUX r --> pin 2
pin 3 AUX l --> pin 1
pin 1 AUX gnd --> pin 7

pin 8 ILL + --> pin 4
pin 10 ILL - --> pin 6

pin 11 gnd a pin 12 gnd --> pin 11

Nakoniec pár fotiek s realizácie :)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Majcus » 21. Februára 2021, 14:21

Absolutna parada stegy 8-)
Gratulujem a dakujem za info ako nato ako aj linky na zakupene casti.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Pepo S
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20. Marca 2021, 02:41

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Pepo S » 30. Marca 2021, 23:20

Ahojte, ak mozem sem pridat aj skusenosti so zmenou 8" bez navi na 8" navi.
Ide to rychlo a bez problemov, ak mate vsetko pri sebe (tak ako hovoria chalani v prispevkoch). Cista vymena, akurat som bol zaskoceny tym DAB konektorom, ktory ma radio s navi a to bez ho nema. Ale je to farebne odlisene, takze clovek vie kam zapojit GPS antenu.
Musim pochvalit navod a jeho autora, velmi mi pomohol. Dakujem. ;)
Ak mozem male upozornenie pre tych co to budu robit - tlacidlo vystrazneho trojuholnika z vyduchov bez navi nesedi do vyduchov s sd kartou a navi. Ja som si to naivne myslel a ked som to dnes menil, zistil som, ze si to musim objednat. Bohuzial samotne ma to vislo dalsich 30€. (ked som kupoval vyduchy, boli k dostaniu jedine a to bez tohto tlacidla).
Radio ani po odpojeni minusu na baterii a ani po vymene za druhe nepytalo kod a hned po nastartovani sa rozbehlo.
Asi tyzden to budem skusat, ci pojde ok a potom ak by niekto chcel kupit 8" radio bez navi, rocnik 2019, plne funkcne a zatial bez skrabancov :-) napiste mi spravu, hadam sa dohodneme.

Domino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Marca 2021, 16:34

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Domino » 3. Apríla 2021, 12:50

Dobrý deň, mal by som záujem o radio bez navi. Koľko by ste zaňho chceli?
Pepo S napísal:
30. Marca 2021, 23:20
Ahojte, ak mozem sem pridat aj skusenosti so zmenou 8" bez navi na 8" navi.
Ide to rychlo a bez problemov, ak mate vsetko pri sebe (tak ako hovoria chalani v prispevkoch). Cista vymena, akurat som bol zaskoceny tym DAB konektorom, ktory ma radio s navi a to bez ho nema. Ale je to farebne odlisene, takze clovek vie kam zapojit GPS antenu.
Musim pochvalit navod a jeho autora, velmi mi pomohol. Dakujem. ;)
Ak mozem male upozornenie pre tych co to budu robit - tlacidlo vystrazneho trojuholnika z vyduchov bez navi nesedi do vyduchov s sd kartou a navi. Ja som si to naivne myslel a ked som to dnes menil, zistil som, ze si to musim objednat. Bohuzial samotne ma to vislo dalsich 30€. (ked som kupoval vyduchy, boli k dostaniu jedine a to bez tohto tlacidla).
Radio ani po odpojeni minusu na baterii a ani po vymene za druhe nepytalo kod a hned po nastartovani sa rozbehlo.
Asi tyzden to budem skusat, ci pojde ok a potom ak by niekto chcel kupit 8" radio bez navi, rocnik 2019, plne funkcne a zatial bez skrabancov :-) napiste mi spravu, hadam sa dohodneme.

Pepo S
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20. Marca 2021, 02:41

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Pepo S » 3. Apríla 2021, 15:32

napisal som vam sukromnu spravu...

Domino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Marca 2021, 16:34

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Domino » 3. Apríla 2021, 20:06

Napíšte mi prosím mail na dominohanko@gmail.com lebo mne ešte nejde posielať a ani odpovedať na správy... Ďakujem



Pepo S napísal:
3. Apríla 2021, 15:32
napisal som vam sukromnu spravu...

Robin99
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27. Apríla 2021, 20:47

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Robin99 » 27. Apríla 2021, 20:51

Dobrý den. Mám dotaz. Chci ve své i30 PD 2018 ve výbavě tricolor comfort, předělat 5” ČB radio na 8” AVN verze bez navi. Můj dotaz zní, zda li se mám řídit postupem pro radio z verze “GO” nebo pro radio s názvem “audio” s tím malým displayem.
Děkuji, Říha

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Majcus » 27. Apríla 2021, 21:45

Robin99 napísal:
27. Apríla 2021, 20:51
Dobrý den. Mám dotaz. Chci ve své i30 PD 2018 ve výbavě tricolor comfort, předělat 5” ČB radio na 8” AVN verze bez navi. Můj dotaz zní, zda li se mám řídit postupem pro radio z verze “GO” nebo pro radio s názvem “audio” s tím malým displayem.
Děkuji, Říha
Vybava neni podstatna. Ak je v aute 5" radio je to to iste ci uz je to to ciernobiele alebo farebne 5 palcove radio. Schema je rovnaka. Takze staci postupovad podla navodu.

Verzia GO mala take iste radio 5 palcove radio ako to co som mal vo Family vybave.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

stegy
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27. Novembra 2020, 13:32

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa stegy » 7. Júla 2021, 11:15

Tak konečne som zapojil a otestoval DAB anténu, či to stojí zato neviem :D ale ak by niekto mal záujem kupoval som ju cez Aliexpress

Ešte foto ako dôkaz:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Ako nato: Výmena OEM rádia 5" Audio za 8" AVN s navi/bez (BONUS schémy Facelift verzie)

Príspevok od používateľa Majcus » 7. Júla 2021, 11:19

stegy napísal:
7. Júla 2021, 11:15
Tak konečne som zapojil a otestoval DAB anténu, či to stojí zato neviem :D ale ak by niekto mal záujem kupoval som ju cez Aliexpress

Ešte foto ako dôkaz:
Obrázok
Ak sa môžem opýtať kde si ju umiestnil v aute?
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Napísať odpoveď

Návrat na "i30 3. gen (2017 - )"