Chyba P0089 regulator tlaku paliva

Michal 1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 8. Apríla 2022, 23:09

Chyba P0089 regulator tlaku paliva

Príspevok od používateľa Michal 1 » 26. Februára 2023, 16:44

Zdravím všetkých vie niekto poradiť túto chybu mi stále vyhadzuje diagnostika P0089 chyba regulator tlaku paliva hyndai i 40 comby 1,6gdi.. Vie niekto poradiť kde ho hľadať ?

Romes77
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 5. Marca 2021, 16:53

Re: Chyba P0089 regulator tlaku paliva

Príspevok od používateľa Romes77 » 26. Februára 2023, 21:38

Nazdar, nieco som skopiroval a prelozil z Nemeckej stranky v Translatore ,takze sa ospravedlnujem za neake chyby v preklade, snad nieco pomoze. ;) :)
Ak ho mas v zaruke ani netreba vahat a ist reklamovat,Hyundai ma 5 rokov zaruku, na to nezabudat,mne na Tucson vymenily 3 brzdove svetlo,(som asi utopil s wapkov :D )

P0089: Príčiny, symptómy a opravy
Čo znamená kód poruchy P0089?

Kód sa zobrazí na prístrojovej doske, keď regulátor tlaku paliva nefunguje správne. Ten je súčasťou palivového systému, ktorý zabezpečuje optimálny tlak v palivovej koľajnici.

Aké príčiny môžu byť zodpovedné za kód OBD P0089?

Palivový filter je upchatý
zlyhanie ventilov
Vnútorné prvky alebo puzdro sú poškodené
Snímač tlaku paliva je chybný
Kábel snímača tlaku paliva je skratovaný
Palivové čerpadlo je chybné
Regulátor tlaku paliva je chybný
Ovládač je špinavý
Ovládač nebol správne namontovaný
Aké príznaky sú spojené s kódom P0089?

Na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka motora a je najviditeľnejším znakom problému. Auto môže počas jazdy aj zakolísať a trhnúť; nezvyčajný nie je ani nepokojný štart motora. To môže zvýšiť spotrebu paliva a sfarbiť výfukové plyny na čierne.

Aké opravy môžu opraviť P0089?

Palivové potrubia by sa mali skontrolovať, či nie sú znečistené, poškodené alebo obmedzené. Potom je možné skontrolovať regulátor tlaku paliva: má podtlakovú hadicu, ktorá by mala byť neporušená. Ak je vo vákuovej hadici palivo, regulátor môže presakovať a spôsobiť stratu tlaku. Ak je ovládač poškodený, neodporúčame ho opravovať svojpomocne; montáž by mali vždy vykonávať odborníci, aby sa predišlo ďalším škodám. Skenovací nástroj možno použiť aj na kontrolu výkonu palivového čerpadla a regulátora tlaku paliva pre správnu diagnostiku. Tlak paliva je možné merať aj tlakomerom. Snímač tlaku paliva môže odosielať nesprávne údaje do riadiacej jednotky motora a môže byť potrebné ho opraviť alebo vymeniť. Škvrny pod vozidlom alebo nízky čerpací výkon naznačujú poruchu palivového čerpadla, ktoré je v tomto prípade potrebné vymeniť.

FAQ – často kladené otázky:

Čo znamená kód P0089?

Vyskytol sa problém s regulátorom tlaku paliva alebo s komponentmi palivového systému.

Čo spôsobuje P0089?

Hlavne kvôli poruchám komponentov v palivovom systéme. Porucha môže ovplyvniť snímač paliva, palivové čerpadlo alebo samotný regulátor a jeho ventily.

Ako opravím kód OBD P0089?

Výmenou chybného regulátora, čistením znečistených ventilov a iných komponentov, opravou alebo výmenou palivového čerpadla alebo snímača. Regulátor tlaku paliva sa často vymieňa predčasne, aj keď je snímač palivového potrubia chybný. Diagnóza by sa preto mala vykonávať postupne, aby sa predišlo zbytočným nákladom v dôsledku unáhlenej zmeny.

Môže P0089 odísť sám?

Po odstránení príčiny chybový kód opäť zmizne.

Môžem jazdiť s kódom P0089?

Pátranie po príčine by sa malo uskutočniť čo najskôr. Všetky príčiny spojené s kódom môžu spôsobiť, že riadenie vozidla nebude bezpečné. Ak napríklad zlyhá palivové čerpadlo, môže to spôsobiť, že sa vozidlo zastaví uprostred cesty a nenaštartuje. Pokračovanie v jazde napriek chybovému hláseniu preto predstavuje značné bezpečnostné riziko, ktorému by sa malo predchádzať presnou diagnostikou príčiny.

Koľko stojí oprava chybového kódu P0089?

Záleží na tom, ktoré komponenty sú poškodené. Regulátor tlaku paliva je možné vymeniť už za 10 eur, opäť však záleží na požadovanej kvalite produktu. Palivové čerpadlo je o niečo drahšie, v závislosti od modelu vozidla sa náklady pohybujú od 125 do 450 eur. K tomu sa pridáva pracovný čas odborného personálu, ktorý odborne zmontuje požadované diely.

Napísať odpoveď

Návrat na "i40"