Menu Zavrieť

Prichádza ďalší úspech pre Hyundai

Prichádza ďalší úspech

Netrvalo to dlho a prichádza ďalší úspech pre Hyundai. Tentokrát modely Hyundai kraľovali testu autonómneho brzdenia v rámci súťaže „Car of the Year“ COTY 2019. Súčasťou výberu automobilov do súťaže Auto roku 2019 je, mimo iného, aj test systému AEB. V dánskom Tannisby, sa pri tohtoročnom testovaní, umiestnili v prvej trojke až dva modely Hyundai. Spomedzi nabitej konkurencie vyšiel najlepšie nový Hyundai Santa Fe a vodíkom poháňaný Hyundai NEXO. Tým sa podarilo bezpečne zabrzdiť pred prekážkou z rýchlosti až 85 km/h, resp. 80 km/h.

Aktívna bezpečnosť vozidla a ochrana posádky, rovnako aj všetkých účastníkov premávky, je pre Hyundai prioritou. Na vývoji týchto dôležitých systémov Hyundai dlhodobo pracuje, a sme preto veľmi radi, že prácu našich vývojárov a konštruktérov hodnotí porota súťaže Car of the Year kladne.„, uviedol Jan Pohorský z Hyundai Motor Czech. „Sústava upozornenia pred nehodou a autonómneho brzdenia je významným prípsevkom k aktívnej bezpečnosti premávky. Kým pred štyrmi rokmi, kedy sa v Dánsku tieto testy začali, bolo týmto systémom osadených iba niekoľko vozidiel, tentokrát ho mali všetky.„, pripomína Jiří Duchoň, šéfredaktor Automobil a zástupca ČR v porote COTY.

Prichádza ďalší úspech pre Hyundai

Systém autonómneho núdzového brzdenia, v Hyundai označovaný ako FCA (front collision-avoidance assist), automaticky aktivuje brzdy, ak predný radarový senzor a kamera rozpozná náhle brzdenie pred vami idúceho vozidla, prípadne rozozná stret s chodcom. Spomalením, resp. zastavením, sa v týchto situáciach minimalizuje poškodenie vozidla a riziko poranenia posádky či ostatných účastníkov premávky.

1. Hyundai Santa Fe – 85 km/h
2. Hyundai Nexo – 80 km/h
3. Honda CR-V – 75 km/h
4. Volvo V60 – 75 km/h
5. Jaguar E-Pace – 70 km/h

Kompletné vyhodnotenie môžete nájsť TU!

Niekomu sa to napríklad nepodarilo vôbec…

https://press.hyundai.cz

2 Comments

  1. Upozornenie Modernizovaný model i40 - Hyundai klub Slovensko

  2. Upozornenie Hyundai NEXO získal najvyššie hodnotenie - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár