Menu Zavrieť

Predstavenie Hyundai i30 Fastback N

Predstavenie Hyundai i30 Fastback N

Všetci fanúšikovia kórejskej značky očakávali veľkolepé predstavenie Hyundai i30 Fastback N. Práve dnes, 26. septembra, v Paríži prebehlo celosvetové odhalenie najnovšieho modelu z rady Hyundai N. Pre európsky trh ide o druhý model z výkonnostnej rady N (mimo Európu je ešte Hyundai Veloster N). Z Ríma do Paríža dopravili nový Fastback N profesionálni jazdci Hyundai Motorsport, Gabriele Tarquini a Thierry Neuville.

Hyundai i30 Fastback N nadväzuje na veľmi podarený a úspešný ostrý hot hatch Hyundai i30 N, ktorý nám Hyundai predstavil koncom minulého roka. Odborníci, recenzenti ale aj samotní užívatelia tento model doslova vychválili do nebies. Len v prvej polovici roka 2018 sa predalo takmer 3000 kusov a tak predčili všetky očakávania samotnej automobilky.

S úplne novým i30 Fastback N opäť stanovujeme nové štandardy na trhu a posilňujeme emocionálny rozmer značky Hyundai. Predajné výsledky i30 N dokázali, že s našimi N-modelmi neprinášame iba autá, ale tvoríme emócie – unikátne pocity, ktorá vyčarujú našim zákazníkom úsmev na tvári. S novým hot coupe i30 Fastback N s líniami krásneho GT si naši zákazníci užijú rovnakú porciu zábavy kdekoľvek budú jazdiť!“, povedal Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Hyundai i30 Fastback N má samozrejme veľa spoločného s klasickým „civilným“ modelom. Zároveň sa však odlišuje množstvom prvkov, ktoré ho právom posúvajú do rodiny Hyundai N. Predný aj zadný nárazník zdobí elegantná, červená linka, ktorá akoby podčiarkla športovo-agresívny dizajn Fastbacku N. Za povšimnutie stojí aj integrovaný čierny zadný spojler na veku batožinového priestora. Vnútri nechýba športový volant a sedadlá, ktoré sú spolu s riadiacou pákou obšívané červenou niťou. Okrem športového dizajnu a jazdným vlastnostiam sa však nezabúda ani na každodennú jazdu s týmto vozidlom. Základný objem kufra je na úrovni 450 litrov, prípadne po sklopení sedadiel 1351 l.

Na výber budú mať zákazníci opäť dve výkonnostné varianty. Pôjde o 2 litrový, preplňovaný motor s výkonom 250 koní, prípadne s príplatkovým balíkom Performance s výkonom až 275 konských síl. Obe výkonnostné verzie disponujú krútiacim momentom 353 Nm (funkcia Overboost dokáže na určitý čas zdvihnúť krútiaci moment na 378 Nm) a maximálkou 250 km/h. So slabšou verziou vystrelí Fastback N z 0 na 100 za 6,4 sekundy. Performance to dokáže za 6,1 sekundy. Vozidlo je vybavené systémom N Grin Control, ktorý ponúka 5 režimov jazdy – Eco, Normal, Sport, N a N Custom.

K dispozícii budú dva typy systémov infotainmentu – s alebo bez navigácie. Pôjde o 8 palcový dotykový LCD displej s parkovacou kamerou a technológiou Bluetooth. Samozrejmosťou je aj Apple CarPlay alebo Android Auto. O bezpečnosť vodiča sa postará, dobre známy, balík systémov Hyundai Smart Sense. Ten poznáme aj zo štandardných modelov Hyundai.

Predstavenie Hyundai i30 Fastback N máme teda za sebou. Výstavná premiéra prebehne už o pár dní na parížskom autosalóne. My sa už nevieme dočkať prvých reálnych recenzií.

 

https://media.hyundai.sk

https://www.caradvice.com.au/

1 Comment

  1. Upozornenie N Line už aj pre i30 Fastback - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár