Menu Zavrieť

KONA Electric zvíťazila v ankete

KONA Electric zvíťazil v ankete

Novinka, ktorá čoskoro zavíta aj na náš trh – Hyundai KONA Electric zvíťazila v ankete Zelené auto roku 2018. V hlasovaní predbehla vozidlá, ako Jaguar i-Pace či Toyota Prius Plug-in. Zástupca spoločnosti Hyundai Motor Czech prevzal titul Zelené auto roku 2018, pri príležitosti výstavy Escape6 Prague Festival 2018. Vozidlá v danej ankete hodnotila odborná porota, ktorá bola zložená z odborných motoristických novinárov a odborníkov z danej branže. Minulý rok si cenu taktiež odniesol Hyundai, s modelom IONIQ. 

Zelené auto roku je anketa, ktorej cieľom je oceniť výrobcu, resp. vozidlo, ktoré v aktuálnom roku, podľa názoru odbornej poroty, najviac prispieva k zníženiu záťaže automobilového priemyslu na životné prostredie. Celkovo ide o zviditeľnenie a podporu alternatívnych technológi – hybrid, elektromobil, vozidlá na vodík atď. 

Hyundai KONA Electric je prvým elektrickým SUV na európskom trhu, ktoré ponúka dojazd neuveriteľných 482 kilometrov na jedno nabitie (na 80% kapacity by sa mal nabiť za necelú hodinu). Model kombinuje progresívny štýl značky Hyundai a elektrický pohon bez emisií. Od klasického modelu Hyundai KONA preberá dizjan a charakter. Dostáva však len čisto elektrický pohon, ktorý je dostupný v dvoch verziách. Základná verzia bude mať elektromotor s krútiacim momentom 395 Nm, výkonom 99 kW a kapacitou batérie 39,2 kWh (dojazd 300 km). Silnejšiu verziu bude poháňať 150 kW elektromotor s batériou 64 kWh (dojazd 482 km). 

Presný dátum predaja a ani cena pre náš trh nie je momentálne známa. Výroba vak už funguje a prvé kusy putujú aj na európsky trh. Vzhľadom na český cenník modelu sa odhaduje, že cena by mohla začať niekde na úrovni 35 000 EUR.

Prečítajte si aj o limitovanej edícii Hyundai Kona.

2 Comments

  1. Upozornenie Ocenenia za bezpečnosť - Hyundai klub Slovensko

  2. Upozornenie Hyundai Kona žne úspech za úspechom - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár