Menu Zavrieť

Hyundai predbehol dobu a európske nariadenia

Hyundai predbehol dobu a európske nariadenia

V čistej mobilite Hyundai predbehol dobu a európske nariadenia, týkajúce sa emisií. Dokonca, hovorcovia značky tvrdia, že emisný plán 2030 nie je pre značku žiaden problém. Európska únia chce do roku 2030 znížiť emisie osobných vozidiel až o 35% (nákladné vozidlá o 30%) oproti roku 2021. Navyše, ak výrobca presiahne stanovenú normu, môže dostať pokutu vo výške 95 EUR za každý gram oxidu uhličitého nad povolenú hranicu. A to za každé registrované vozidlo v danom roku.

Hyundai sa už pred časom ambiciózne vyjadril, že do roku 2020, chce ponúkať až 22 ekologických modelov. To by znamenalo, že v roku 2021 bude ponúkaných až 60% vozidiel v ekologickom „prevedení“. V súčasnosti je navyše značka Hyundai v predstihu pripravená aj na nadchádzajúcu normu EURO 6D TEMP, ktorá nadobúda platnosť 1.9.2019. „Pre značku Hyundai je spoločenská zodpovednosť veľmi dôležitá. Preto sa, ako významný výrobca automobilov, dlhodobo zameriava na čistú mobilitu a ide jej naproti. V súčasnej dobe má Hyundai najširšiu ponuku hybridných a elektrických pohonov. Samostatnou kapitolou sú potom vozidlá na vodíkový pohon.“ vysvetlil Jan Pohorský z Hyundai Czech. Hyundai má mimochodom až 80% podiel na trhu s vozidlami na vodíkový pohon. V celej Európskej únii jazdí 500 takýchto vozidiel – 200 z nich jazdí, ako taxi, v Paríži. Aby toho nebolo málo, Hyundai do roku 2023, dodá 1000 nákladných vozidiel s vodíkovým pohonom do Švajčiarska.

22 ekologických modelov a pozícia svetovej dvojky v ich produkcii – to je plán Hyundaiu pre rok 2020. Už teraz automobilka prezentuje modely, ktoré postupne menia tvár celého oboru s elektrickým pohonom. Výskum v oblasti znižovania emisií zahrňuje aj zvyšovanie efektivity klasických motorov, zlepšovanie aerodynamiky a znižovanie samotnej hmotnosti vozidiel. Hyundai je teda na nasledujúce obdobie perfektne pripravený a zo svojej ponuky nemusí vyradiť ani jeden model, práve naopak, predstavuje ďalšie. Niektorým výrobcom sa o tom môže iba zdať. Spomeňme si na také Audi SQ7, kedy museli dočasne prerušiť produkciu, kvôli novým metodikám merania výkonu.

 

https://press.hyundai.cz/

Pridaj komentár