Menu Zavrieť

Hyundai o divízii N

Hyundai o divízii N

Albert Biermann, niekdajší šéf BMW M, spolu s Thomasom Schemera prezentovali doterajšie výsledky a celkovú víziu Hyundai o divízii N. Prezentácia športovej divízie N prebiehala v nemeckom Nürburgringu, kde bol už dávnejšie zachytený pripravovaný model i30 N Fastback. Filozofia automobilky je celkom jednoznačná – vyrábať výkonné vozidlá s vysokým štandardom, ktoré ponúknu nevšednú radosť z jazdy a navyše budú praktické aj do každodennej prevádzky.

Hyundai N si získal obrovské množstvo fanúšikov či už zo sveta profesionálneho moto-športu, alebo spomedzi obyčajných ľudí. Od roku 2015 podáva Hyundai N slušné výkony napríklad v rallye FIA WRC, vo vytrvalostných pretekoch VLN na Nürburgringu či na Pirelli World Challenge. Vďaka skúsenostiam z reálneho moto-športu, mohli inžinieri Hyundaiu postaviť naozaj výborné vozidlá, ktoré ponúkajú výkonný motor, sofistikovaný podvozok a úžasnú dynamiku jazdy.

Hyundai i30 N

Prvú etapu uvedenia športových modelov z rady N uzavrie Hyundai i30 N Fastback, spolu s novým stupňom výbavy pre ostatné modely – N Line. Ten charakterizujú špecifické prvky dizajnu, vďaka ktorým budú tieto vozidlá ihneď rozoznateľné. Prioritou divízie nie je čo najvyšší výkon ale čo najlepší pocit z nevšednej jazdy. Dôležitá je dravosť a agilita športového vozidla na okruhu a jednoduché riadenie v bežnej premávke. To je, a má byť divízia N!

Označenie N reprezentuje dva hlavné prvky. Prvým je región Namyang, kde sídli svetové vývojové a výskumné centrum spoločnosti Hyundai Motor Group. Druhým je nemecký, závodný okruh Nürburgring, v ktorého blízkosti sa nachádza technické centrum Hyundaiu. Práve na tomto okruhu sa vylaďujú jazdné vlastnosti modelov N. Počiatočné predaje Hyundai N predčili všetky očakávania. Len v prvej polovici roku 2018 bolo v Európe predaných približne 3000 kusov Hyundai i30 N. V Nemecku sa pritom predalo 100 kusov i30 N First Edition za dva dni a to iba cez internet! Záujem o tieto modely nepoľavuje a už teraz je isté, že Hyundai i30 N Fastback tieto čísla vyšvihne ešte vyššie.

 

https://press.hyundai.cz/

1 Comment

  1. Upozornenie Hyundai predstavil N Option - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár