Menu Zavrieť

Hyundai NEXO získal najvyššie hodnotenie

Hyundai NEXO, získal najvyššie hodnotenie

Model Hyundai NEXO získal najvyššie hodnotenie v testoch Euro NCAP, ako prvý elektromobil s palivovým článkom. Hyundai tak získal najvyššie možné, 5-hviezdičkové, hodnotenie od nezávislej organizácie Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), ktorá podrobne testuje bezpečnosť vozidiel. Druhá generácia elektromobilu s palivovým článkom značky Hyundai ukázala vysokú úroveň aktívnej, ale aj pasívnej bezpečnosti. Bodovala vo všetkých štyroch kategóriach Euro NCAP – ochrana dospelých, ochrana detí, ochrana ostatných účastníkov cestnej premávky a bezpečnostní asistenti.

Hyundai NEXO poskytuje svojej posádke, ale aj ostatným účastníkom cestnej premávky, najvyššiu ochranu a bezpečnosť. Podpísala sa pod to najmä bohatá bezpečnostná výbava, vysoká tuhosť a odolnosť karosérie NEXA. „5-hviezdičkové hodnotenie v teste Euro NCAP je dôkazom nášho vedúceho postavenia v oblasti mobility budúcnosti. Sme nielen priekopníkmi budúcej mobility na našich cestách, ale naše vozidlá navyše patria medzi tie najbezpečnejšie. Je to teda dôkazom aj toho, že zákazníkom poskytujeme najvyššiu úroveň bezpečnosti.“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, CEO Hyundai Motor Europe HQ.

Nový Hyundai NEXO sa mohol spoľahnúť na asistenčné systémy a prvky aktívnej bezpečnosti, z dobre známeho balíka Hyundai SmartSense. Vďaka tomu spĺňa európske bezpečnostné štandardy. Organizácia Euro NCAP podrobila mimoriadne prísnym testom najmä asistent FCA. FCA slúži na odvrátenie kolízie, resp. na zmiernenie jej prípadných následkov. Výborné hodnotenie však dostal aj LKA (Lane Keeping Assist), ktorý dopĺňa LFA (Lane Following Assist). NEXO je tak právom technologickou vlajkovou loďou Hyundaiu.

 

Vozidlá Hyundai dostávajú vysoké hodnotenia, v oblasti testoch bezpečnosti, na pravidelnej báze. Z aktuálne ponúkaných modelov si 5 hviezdičiek Euro NCAP odniesli aj i30, Kona, Tucson, Santa Fe a IONIQ.

 

 

https://press.hyundai.cz/

https://www.euroncap.com/

 

Pridaj komentár