Menu Zavrieť

Hyundai Kona žne úspech za úspechom

Hyundai Kona žne úspech

Elektrické SUV Hyundai Kona žne úspech za úspechom naprieč celou Európou. V poradí druhý elektromobil značky Hyundai úspešne vyvracia obavy, ktoré sa týkajú jeho reálneho dojazdu v premávke. Mimo toho je oceňovaný aj pre jeho cenovú dostupnosť, celkové jazdné vlastnosti a praktickú využiteľnosť. „Veľký počet prestížnych ocenení, ktoré už model KONA Electric získal, potvrdzuje jeho vedúce postavenie v tejto triede. KONA Electric je výsledkom našich rozsiahlych skúseností s vývojom veľmi hospodárnych a ekologických automobilov. Hyundai KONA Electric je novým míľnikom vo svojom segmente.“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, CEO Hyundai Motor Europe HQ.

Veľký počet prestížnych ocenení

Posúva hranice

Paradoxom pri testovaní dojazdu Hyudani Kona Electric je to, že vo vo viacerých testoch prešiel tento elektromobil ďalej, ako je udávaných 482 km. Tento údaj bol vypočítaný na základe metodiky WLTP (Worldwide harmonized Light vehicle Test Procedure) a mal by čo najviac reflektovať realitu. Jeden z prvých testov mal trasu z Frankfurtu priamo na parížsky autosalón 2018. Z Frankfurtu vyrazilo 5 vozidiel a v každom z nich boli dvaja novinári. Maximálny dojazd na tejto trase bol úctyhodných 506 kilometrov pri priemernej rýchlosti 75 km/h. V teste od najväčšieho nemeckého motoristického časopisu Autobild, Hyundai Kona Electric prešiel až 613 kilometrov na jedno nabitie. Nestačí? Testovací vodiči francúzskeho internetového motoristického magazínu Caradisiac, dosiahli ešte lepší výsledok. Na jediné nabitie sa podarilo Hyundaiu zájsť až 734,4 kilometrov. Hyundai Kona Electric tak jednoznačne prevalcoval konkurenciu.

Na Konu Electric si posvietili aj vo Veľkej Británii. Motoristický časopis What Car? zvolal do testu Real Range celkovo 14 elektromobilov. V reálnych podmienkach, ktoré boli podstatou tohoto testu, ušla Kona Electric opäť najviac – 416,8 kilometra. Elektrický Hyundai Kona za sebou nechal napríklad BMW i3, VW eGOLF, Nissan Leaf, Tesla Model S 75D či Jaguar I-Pace. Cenu za plné nabitie Hyundai Kona Electric vypočítali páni z What Car? na necelých 10 EUR. Čo poviete?

Hyundai Kona Electric prešiel až 613 kilometrov

Dostupná eko mobilita

Hyundai Kona Electric bol už vo februári označený v ankete Fleet World Honours ako „One to Watch“, pretože má potenciál zmeniť elektro mobilitu v mainstreamovú záležitosť. Toto odštartovalo úspešný príbeh Kona Electric ešte pred jeho oficiálnym uvedením na trh. V júlovej ankete Auto Express New Car Awards 2018 získal hneď niekoľko ocenení. Napríklad „Affordable Electric Car of the Year“ za svoj skvelý dojazd a dostupnú cenu. Ocenenie „Elektromobil roku“ zase získal na októbrovom autosalóne v Paríži. V britskej súťaži Parkers New Car Awards 2019 bol Hyundai označený za „Najlepšie ekologické vozidlo“. V Čechách si zas z výstavy Escape6 Prague Car Festival priniesol nálepku „Green Car of the Year“.

Hyundai Kona Electric

Vyzerá to tak, že Hyundai Kona Electric je naozajstnou trefou do čierneho. Kto by bol na začiatku čakal, že malé elektrické SUV z Kórei sa stane snáď najdiskutovanejším a najlepšie hodnoteným vozidlom súčasnosti.

 

https://press.hyundai.cz/

1 Comment

  1. UpozornenieVýrobca roku 2018 - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár