Menu Zavrieť

Hyundai investuje do vývoja navigácie

Hyundai investuje do vývoja navigácie

Hyundai investuje do vývoja navigácie so systémom holografického zobrazovania rozšírenej reality. Spoločnosť tak investovala do švajčiarskeho technologického startupu WayRay AG. Cieľom tejto strategickej investície je urýchlenie vývoja nového navigačného systému so zobrazovaním rozšírenej reality. Okrem Hyundaiu investovali aj Porsche či Alibaba a vyzbierali 80 miliónov EUR. Predpokladá sa, že v sériovej výrobe, by sme mohli novú technológiu uvidieť už v roku 2020.

Holografické riešenia s rozšírenou realitou od WayRay dokážu priamo integrovať virtuálne objekty do prostredia užívateľa. V porovnaní s tradičnými headup displejmi, ktoré sú už dostupné, sa môže WayRay pýšiť menším projekčným systémom s kvalitnejším obrazom a navyše s využiteľnosťou v akomkoľvek vozidle. Široká premietacia schopnosť umožňuje zobrazovanie viacerých virtuálnych objektov v komfortnej vzdialenosti pre oči vodiča. Systém nemá žiadne obmedzenia z hľadiska rozmerov premietania, a preto sa môže na premietanie využiť celá plocha čelného okna. Systém môže premietať aj na bočné okná, čo otvára možnosti pre rôzne informačné či zábavné služby. Existuje nespočetné množstvo možností, ako tento systém využiť v automobilovom priemysle. Informácie o doprave je možné premietať cez čelné okno priamo na vozovku tak, aby nebol vodič nijako rozptyľovaný. Systém môže poskytovať vylepšené navigačné pokyny v závislosti na rýchlosti jazdy, vrátane informácii v reálnom čase o prechodoch, chodcoch či dopravných značkách. V budúcnosti môže táto technológia zdokonaliť aj autonómne vozidlá.

WayRay AG bola založená v roku 2012 a zaoberá sa vývojom AR technológií pre automobilový priemysel. Sídlo spoločnosti je vo Švajčiarsku a pôsobí v USA, Číne a Rusku.

Prvou lastovičkou v tejto oblasti je pravdepodobne Mercedes s jeho novou triedou A. Pozri video.

https://press.hyundai.cz/

http://hyundaiklub.sk/community/hyundai-pokec/waze-v-apple-carplay/#post-73

1 Comment

  1. Upozornenie Hyundai investuje do nových technológii - Hyundai klub Slovensko

Pridaj komentár