Menu Zavrieť

Hyundai investuje do nových technológii

Hyundai investuje do nových technológii

Opäť tu máme správu o tom, že Hyundai investuje do nových technológii. Tentokrát ide o investíciu prostredníctvom dcérskej spoločnosti Hyundai CRADLE (Center for Robotic-Augmented Design in Living Experiences), ktorá je zodpovedná za rizikové investície v oblasti technológii a inovácii. Najnovšia investícia putovala do spoločnosti Perceptive Automata. Tá stojí za vývojom softvéru, ktorý prinesie do autonómnych vozidiel umelú inteligenciu.

Perceptive Automata, s pobočkou aj v známom Silicon Valley, vyvíja softvér, ktorý umožňuje autonómnym vozidlám chápať proces myslenia ľudí – chodci, motoristi, bicyklisti atď. Táto technológia umožňuje rýchlo posudzovať zámery či myslenie ľudí na ulici. Stroje vďaka tomu získajú nevídanú schopnosť, vďaka ktorej by mohli predvídať ďalšie kroky chodcov, cyklistov a iných účastníkov cestnej premávky v reálnom čase. „Sme mimoriadne nadšení, že sme získali investora, ako je Hyundai. Rozumie dôležitosti nami riešeného problému pre autonómne vozidlá a novú generáciu asistenčných systémov. Hyundai je jeden z najväčších výrobcov automobilov na svete a jeho podpora má pre nás obrovský význam a hodnotu,“ povedal Sid Misran, CEO a spoluzakladateľ Perceptive Automata.

Jednou z najväčších prekážok, ktoré musia autonómne vozidlá prekonávať, je neschopnosť interpretovať kritické vizuálne podnety v ľudskom chovaní, ktoré dokáže bežný vodič ľahko spracovať.“ vyjadril sa John Suh, CEO Hyundai CRADLE. Predstavte si chodca, ktorý kráča popri ceste v blízkosti prechodu pre chodcov, avšak nemá záujem prejsť, a dáva vozidlu znamenie, aby pokračovalo v jazde. V takejto situácii by autonómne vozidlo, bez tohoto softvéru, zastavilo a stálo dovtedy, kým chodec neprejde alebo sa nevzdiali od kamier a senzorov vozidla. Práve v takejto situácii prináša riešenie softvér od Perceptive Automata. Ten rozpozná zámer chodca a vie tak zabezpečiť ešte väčšiu bezpečnosť a plynulosť premávky.

Spoločnosť Hyundai v tomto roku zvýšila svoje investície vo viacerých oblastiach – umelá inteligencia, robotika či interakcia medzi ľuďmi a strojmi. Má preto skutočný záujem riešiť aktuálne problémy s autonómnou dopravou.

 

https://www.cradleinc.com/

https://press.hyundai.cz/

Pridaj komentár